Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. gimnazijoje vykdomas tarptautinis strateginės partnerystės projektas „F.I.L.M.”, finansuojamas Europos Sąjungos programos „Erasmus +”. Pagal projekte numatytas veiklas balandžio 15-21 d. įvyko šeštasis tarpvalstybinio mobilumo vizitas. Šį kartą 6 atstovų komanda - Renata Valantinienė, projekto koordinatorė, Liuda Braslauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Vincentas Gintalas (II b kl.), Liudas Šimanauskas (II b kl.), Greta Končiūtė (II b kl.) ir Rūta Rubinaitė (III a kl.) - lankėsi Estijoje, kur kartu su kitų šalių – Italijos, Lenkijos, Estijos ir Portugalijos – atstovais dalyvavo projekte numatytose veiklose: pristatė atliktas namuose užduotis, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, dalinosi gerąja patirtimi, keliavo po šalį, susipažino su Estijos kino istorija, tobulino kalbos įgūdžius bei dalyvavo kitose įvairiose kūrybinėse veiklose.
Jau pačią pirmą dieną visi projekto dalyviai turėjo galimybę apsilankyti televizijos studijoje-muziejuje Turi mieste. Mokiniai buvo pakviesti dalyvauti pokalbių laidoje, kurios metu dalinosi savo įspūdžiais, patirtais Estijoje.
Visus pakerėjo apsilankymas AHHAA mokslo centre Tartu mieste. Tai itin naudinga ir įdomi pramoga visiems. Čia viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, nes taikoma visiškai kitokia taisyklė – lieskite viską, ką norite, išbandykite viską patys, čia niekas nėra draudžiama. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Inovatyvi mokymosi aplinka! Gulėjimas ant vinių, klaidžiojimas veidrodžių labirintais, mini laboratorijos, vaikų birža, pasivažinėjimas dviračiu ant lyno kelių metrų aukštyje, stebėjimas, kaip kalasi viščiukas, koks gyvenimas vyksta skruzdėlyne, ekspozicijos apie įvairių ligų pažeistus organus apžiūra, kėlimasis aukštyn astronautų treniruokliu – tai tik kelios galimybės, kurias siūlo AHHAA mokslo centras. Jame taip pat yra vienintelis Europoje sferinis planetariumas, kurio projektorius įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Seanso metu galima sužinoti ir pamatyti unikalių ir vertingų dalykų.
Estija tikrai turi kuo nustebinti. Ne tik ilga jūros pakrante, bet ir Viduramžių dvasia alsuojančia sostine, kurioje šurmuliuoja margas kultūrinis gyvenimas. Projekto dalyviai turėjo galimybę pajusti senamiesčio dvasią ir paklajoti akmenimis grįstomis gatvelėmis, pasigrožėti istoriniu paveldu ir pasiklausyti neįtikėtinų istorijų apie šį viduramžių rūbu apsisiautusį modernų miestą.
Buvo labai įdomu paklaidžioti Talino operos teatro užkulisiais, paklausyti intriguojančių istorijų apie dekoracijų ir kostiumų kūrimą, sužinoti, kiek laiko trunka makiažo padarymas vienam aktoriui, paslapčiom pažvelgti į baleto šokėjų repeticijas.
Apsilankymas įspūdingame ir moderniame Kino istorijos muziejuje Taline taip pat paliko neišdildomą įspūdį. Įėjimas į muziejų raudonu kilimu leido pasijusti itin svarbiu asmeniu, žingsniuojančiu pasiimti savo Oskaro už vaidmenį kino filme, įvairios skulptūros – simboliai nesunkiai leido atpažinti žymiausius, palikusius pėdsaką kino istorijoje, filmus, o modernių technologijų pagalba dalyvavimas Žaliojoje studijoje suteikė unikalią galimybę tapti populiariausių Estijos filmų ir filmukų personažais.
Tai tik dalis programos, kuri buvo paruošta projekto dalyviams vizito Estijoje metu. Kartais neįmanoma žodžiais išsakyti patirtus įspūdžius, įvertinti edukacinių veiklų naudą ir sutiktų žmonių svarbą. Visa tai reikia pačiam patirti. Viena iš galimybių – dalyvauti tarptautiniuose projektuose, nes jie skatina mokytis iš kolegų, dirbančių kitose Europos šalyse, dalintis gerąja patirtimi, pažinti kultūrų skirtumus atliekant bendras veiklas ir užmegzti naujas pažintis keliaujant po kitą šalį. Kas galėtų paneigti, jog kiekviena kelionė yra vienaip ar kitaip vertinga??? „Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį“ ( Šventasis Augustinas).
Projekto koordinatorė Renata Valantinienė