Penktasis tarpvalstybinio mobilumo vizitas Lietuvoje sausio 21-27 d.

Mūsų gimnazija nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pradėjo vykdyti tarptautinį strateginės partnerystės projektą „F.I.L.M.”, kuris finansuojamas Europos Sąjungos programos „Erasmus +.” Projekto trukmė – 24 mėnesiai.

Pagal projekte numatytas veiklas 2018 m. sausio 21 - 27 d. įvyko penktasis tarpvalstybinio mobilumo vizitas. Šį kartą mūsų gimnazija sulaukė svečių delegacijų iš Estijos, Lenkijos, Italijos ir Portugalijos. Vizito metu svečių komandoms buvo pristatyta mūsų mokykla: svečiai galėjo susipažinti su mokymo ir laisvalaikio erdvėmis, mokiniai buvo pakviesti į pamokas, mokyklos salėje vyko projekto partnerių prisistatymai, sertifikatų įteikimai, projektinių veiklų prezentacijos, dalinimasis gerąja patirtimi. Projekto partneriai labai gyrė jaukią mokyklos aplinką, ypač sužavėjo tam tikros detalės: šalių simbolių interpretacijos pirmame aukšte, kostiumų ekspozicija ir kaukės antrame aukšte, lietuviškos sutartinės, labai skanus maistas valgykloje, ypač lietuviškas šakotis. Taip pat svečiai turėjo galimybę apsilankyti rajono savivaldybėje, kur susitiko su meru Antanu Teniu ir Švietimo skyriaus vedėju Apolinaru Stonkumi. Meras papasakojo apie Mažeikių miestą, o Švietimo skyriaus vedėjas supažindino svečius su rajono švietimo sistema.

Vizito metu delegacijos lankėsi Lietuvos sostinėje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Palangoje ir net Latvijoje. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas įvairioms edukacinėms ir pažintinėms veikloms. Pavyzdžiui, projekto dalyviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse Mažeikių muziejuje, žiūrėjo ir analizavo filmą seniausiame kino centre „Skalvija“, lankėsi saldainių fabrike „Rūta“, kuriame buvo ne tik supažindinti su šokolado istorija, bet ir patys turėjo progą pasigaminti mėgstamus saldainius, aptarti gaminimo procesą anglų kalba. Paskutinę vizito Lietuvoje dieną svečiai buvo pakviesti apsilankyti Lietuvos jūrų muziejuje ir stebėti delfinų pasirodymą, pasigrožėti unikaliomis gintaro ekspozicijomis Palangos gintaro muziejuje. Vizito metu visi projekto dalyviai dalyvavo filmų kūrimo edukacinėse veiklose, kur patys mokiniai tapo įvairių siužetų herojais.

Projekto partneriai prašė perduoti Gabijos gimnazijos bendruomenei, jog yra dėkingi už šiltą priėmimą, už skirtą dėmesį vizito metu. Jie teigia, jog nepaisant permainingo ir nenuspėjamo oro, jie parsivežė daug teigiamų emocijų ir gerų įspūdžių apie mūsų mokyklą, miestą bei šalį. Projekto mokinių tėvai yra be galo dėkingi lietuvių šeimoms, priėmusioms jų vaikus į savo šeimą, už skirtą laiką, dėmesį ir rūpestį viso vizito metu.

O aš dar kartą LABAI noriu padėkoti mokyklos Direktoriui, pavaduotojoms Liudai, Sonatai ir Živilei, projekto komandai (mokytojoms Simonai, Ingridai, Linai), mokytojai Rimai (už nuostabias sutartines), mokytojoms Laimai B., Laimai P., Jolantai, Daivai, Linai, mielai priėmusioms svečius į savo pamokas, ir visiems, kurie mus su pavaduotoja Liuda palaikė geru žodžiu ir šypsena. Taip, žmogaus galimybės beribės, tačiau vienas lauke juk ne karys, tik dirbant su puikia komanda galima įgyvendinti net pačius sudėtingiausius sumanymus.

Projekto koordinatorė Renata Valantinienė

Nuotraukos Akvilės Puplauskaitės (II b kl.)

 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
2. 08.55 – 09.40
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.50 – 10.35
 • 4. 10.45 – 11.30
 • 5. 12.15 – 13.00
 • 6. 13.10 – 13.55
 • 7. 14.05 – 14.50
 • 8. 15.00 – 15.45
 • 9. 15.50 – 16.35