Veikla 2019-2023 m. m.

Pasaulinė AIDS diena

Gruodžio 2 dieną gabijiečiai dalyvavo akcijoje „Raudonas kaspinas“. Šią dieną gimnazijos bendruomenė skatinama įsisegti raudoną kaspiną ir taip prisidėkite prie kovos su AIDS.

Akcija „Raudonas kaspinas“ skirta Pasaulinei AIDS dienai, kuri minima jau 31-ą kartą. Pažymint pasaulinę AIDS dieną, siekiama propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos, sprendimų priėmėjų požiūrį į ŽIV infekciją ir su ja susijusias problemas.

Raudonas kaspinas - tarptautinis paramos, prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS simbolis. Raudonas kaspinas – reiškia „aš galiu kalbėtis apie ŽIV / AIDS“. Segintis raudoną kaspiną žmogus yra neabejingas ŽIV / AIDS problemoms.

VSPS Rasa Ataitė-Truchle

Konferencijoje „Narkotikai mūsų rajone“

Gruodžio 2 dieną Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo rajoninę konferenciją „Narkotikai mūsų rajone“, skirtą pristatyti ir aptarti narkotikų vartojimo situaciją Mažeikių rajono savivaldybėje. Konferencijoje dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda: direktorius Eduardas Vaičiulis, gimnazijos socialinė pedagogė Jolanta Rupšienė, psichologė Viktorija Mačienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Ataitė – Truchlec ir du mokiniai – gimnazijos prezidentas Armandas Peldis ir mokinių tarybos narys Ovidijus Ozolas.

Konferencijoje pranešimus skaitė Mažeikių nakvynės namų, UAB Mažeikių psichinės sveikatos centro, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato, Viešosios įstaigos Mažeikių ligoninės atstovai. Taip pat buvo pristatyti paauglių narkotikų vartojimo įpročių tyrimo rezultatai. Atliktas tyrimas parodė, kad kanapes yra išbandęs kas trečias 17 m. ir kas ketvirtas 16 m. amžiaus moksleivis, kiek labiau kanapių vartojimas yra paplitęs vaikinų ir mieste gyvenančių moksleivių tarpe. Kas antras narkotikus vartojantis moksleivis vartoja kanapes, kas trečiam moksleiviui būtų labai lengva gauti narkotikų per 24 val., jei būtų toks poreikis, narkotikų prieinamumo galimybės išauga didėjant amžiui.

VSPS Rasa Ataitė – Truchlec

Nuotraukos psichologės Viktorijos Mačienės

Sveikuolių mūšis

Lapkričio 8 dieną minima Europos sveikos mitybos diena. Ta proga lapkričio 13 dieną gimnazijoje buvo organizuojamos pirmokų varžybos „Sveikuolių mūšis“.

Kiekviena komanda turėjo pagaminti po skulptūrą iš vaisių ir daržovių ir vaizdžiai pristatyti. Mokiniai atliko testą apie sveiką mitybą, išbandė viršsvorio liemenę ir nustatinėjo, kiek ji sveria, bandė atspėti, kokiais riešutais juos maitina komisijos nariai. Nepamiršom ir sirgalių – jų palaikymas taip pat buvo įvertintas garso matavimo aparatu.

Komisijai susumavus rezultatus, paaiškėjo, jog pirmąją vietą iškovojo I f klasės mokiniai, antrosios vietos laimėtojai – Ie klasės komanda, o trečiąją vietą pelnė Ib klasė. Sveikiname!

Primename sveikos mitybos principus:

 • valgyti kuo įvairesnį maistą,
 • valgant kuo ilgiau kramtyti maistą,
 • vengti užkandžių ir greito maisto,
 • vartoti kuo daugiau šviežių maisto produktų,
 • valgyti daug daržovių, vaisių ir grūdinių produktų,
 • rinktis produktus, kuriuose yra kuo mažiau konservantų, dažiklių, saldiklių,
 • nepersivalgyti, bet ir nebadauti,
 • saikingai vartoti cukrų, druską,
 • vengti kavos ir alkoholio,
 • gerti pakankamai vandens (rekomenduojama 1,5-2 litrus per dieną).

Gyvenkime ne tam, kad valgytume, o valgykime tam, kad gyventume.

VSPS Rasa Ataitė-Truchlec Nuotraukos Akvilės Puplauskaitės (IV b kl.

Projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Mažeikių rajone“

2019 m. spalio 21-22 dienomis Mažeikių Gabijos gimnazija dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdomame projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas Mažeikių rajone“. Projekto tikslas – išplėsti Mažeikių rajono gyventojų sveikatos raštingumo lygį.

Gimnazijoje vyko teoriniai ir praktiniai mokymai žalingų įpročių temomis I–II klasių mokiniams. Mokymų metu gimnazistai buvo skatinami propaguoti sveiką gyvenimo būdą ir supažindinti su tuo, kokią įtaką įvairios priklausomybės (alkoholis, tabakas, narkotikai) daro žmogaus organizmui.

VSPS Rasa Ataitė-Truchlec

Varžybos „Judėk sveikatos labui“

Varžybos „Judėk sveikatos labui“ Judėjimas yra pagrindinė žmogaus sveikatos ir organizmo vystymosi varomoji jėga. Reikėtų nepamiršti, kad fiziniais pratimais treniruojami ne tik raumenys, bet ir stiprinama širdis bei kvėpavimo sistema. Todėl gegužės 16 dieną gimnazijoje buvo surengtos draugiškos I klasių mokinių varžybos „Judėk sveikatos labui“. Renginį organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kartu su kūno kultūros mokytojais.

Prieš varžybas mokiniai turėjo sukurti „Vandens reklamą“. Buvo smagu stebėti, kokie kūrybingi gimnazistai: vieni piešė plakatus, kiti kūrė eilėraščius ar šūkius. Po to išsiaiškinome, kad vanduo yra pagrindinis energijos šaltinis organizmo gyvavimui. Jeigu nevartosime pakankamai vandens, mus gali kankinti silpnumas ir nuovargis, galvos skausmas, virškinimo sistemos sutrikimai ir daug kitų negalavimų. Mokinių laukė įvairios estafetės: baliono varymas su rakete, saldainio nešimas su šaukštu burnoje, įvairios užduotys su lankais, kamuoliais ir šokdynėmis bei vandens nešimo varžybos.

Kiekviena komanda gavo Visuomenės sveikatos biuro padėkos raštus ir po 5 litrus geriamojo vandens. Išskirtinį prizą gavo I b klasės mokinė Akvilina Pačerinskytė, nes buvo vienintelė mergina dalyvavusi varžybose.

VSPS Rasa Ataitė - Truchlec

Tarptautinė kovos su triukšmu diena

Tarptautinė kovos su triukšmu diena buvo minima balandžio 26 dieną. Minint šią dieną gimnazijoje visą savaitę (nuo balandžio 29 iki gegužės 3 dienos) neskambėjo skambutis.

Taip pat visą savaitę buvo stebimas garso lygis mokykloje pamokų ir pertraukų metu. Nustatyta, kad pertraukos metu triukšmas koridoriuose vidutiniškai siekia 90-100 dB. Pamokų metų - koridoriuje 40-50 dB, klasėje - 65-75 dB. Triukšmingiausios kūno kultūros, muzikos ir šokių pamokos, kuriose garso lygis siekia ir 120 dB garsą.

Triukšmas tai – netvarkingas, įvairaus stiprumo ir dažnio garso bangų mišinys, neįprastas žmogaus klausai, sukeliantis nemalonius pojūčius. Triukšmas yra kenksmingas sveikatai aplinkos faktorius, sukeliantis specifinius ir nespecifinius patologinius įvairių organizmo sistemų pokyčius. Jis lemia klausos, nervų, širdies ir kraujagyslių, virškinamojo trakto susirgimų išsivystymą.

Saugokime savo sveikatą ir kiekvienas pagalvokime kaip galime prisidėti prie triukšmo mažinimo.

VSPS Rasa Ataitė - Truchlec

Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio 7 dieną minima Pasaulinė sveikatos diena. Milijonai žmonių pasaulyje vis dar neturi tinkamų sveikatos priežiūros paslaugų. Milijonai žmonių yra priversti rinktis tarp geresnės sveikatos priežiūros ir kitų kasdienių išlaidų: maisto, drabužių ir net namų. Dėl šių priežasčių šiais metais Pasaulinė sveikatos organizacija didžiausia dėmesį skiria Visuotinei sveikatos apsaugai.

Esame laimingi, kad gyvename šalyje, kur visos su sveikata susijusios paslaugos lengvai pasiekiamos. Tačiau mes dažnai neprižiūrime savo sveikatos tol, kol nepasijaučiame blogai. Todėl visa gimnazijos bendruomenė balandžio 5 dieną buvo kviečiama dalyvauti Pasaulinei sveikatos dienai skirtoje akcijoje - tikrinosi savo rankos jėgą, plaučių tūrį, svorį, KMI, išbandė girtumo akinius (bandė pasivaikščioti ir perskaityti tekstą), viršsvorio liemenę (bandė su ja atlikti pratimus), dinamometrą, spirometrą, streso termometrą, ragavo sveikus užkandžius (sumuštinius su kanapėmis ir daigintais ridikais, avinžirnių humusą su daržovėmis, avokado užtepėlę, daigintas saulėgrąžas ir sveikuoliškus avižinių dribsnių sausainius su medumi).

Renginį organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Ataitė – Truchlec, mokyklos psichologė Viktorija Mačienė ir mokyklos socialinė pedagogė Jolanta Rupšienė.

Integruota pamoka „Sveikų patiekalų gamyba“

Visą kovo mėnesį Mažeikių Gabijos gimnazijoje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Ataitė - Truchlec kartu su technologijų mokytoja Rasuole Zederštremiene organizavo integruotas pamokas pirmokams „Sveikų patiekalų gamyba“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokiniams pateikė sveikuoliškus patiekalų receptus. Mokiniai išsirinko labiausiai patinkančius receptus ir technologijų pamokų metu gamino pasirinktą patiekalą, serviravo stalą tema „Pavasaris“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokinius vaišino sveikuoliškais sumuštinukais su daigintomis sėklomis: pipirine, saulėgrąžomis, ožrage, ridikėliais. Vaikai gamino įvairius sumuštinius su lašiša, avokadais, įvairiomis varškės užtepėlėmis, taip pat gamino įvairias salotas. Ragaudami patiekalus mokiniai vertino, ar sveikas patiekalas gali būti skanus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė R.Ataitė-Truchlec

Pasaulinė vandens diena

Pasaulinė vandens diena gimnazijoje paminėta akcija – konkursu “Ar aš žinau, kokį vandenį geriu?”, kurios tikslas – priminti vandens svarbą ir naudą žmogaus organizamui.

Konkurso metu mokniai ir mokytojai (iš viso 53 žmonės) ragavo keturių skirtingų skonių vandenį: distiliuotą vandenį, vandenį iš krano, šaltinio vandenį, šulinio vandenį. Visas keturias vandens rūšis atspėjo tik du dalyviai: mokytoja Vida Valančienė ir II a klasės mokinys Arnas Kristinaitis.

Gerkime vandenį ir būkime sveiki!

Projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas Mažeikių rajone“

2019 m. sausio 29-30 dienomis mūsų gimnazija dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdomame projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas Mažeikių rajone“. Projekto tikslas – išplėsti Mažeikių rajono gyventojų sveikatos raštingumo lygį.

Gimnazijoje vyko „Pirmosios pagalbos mokymai“. Mokymuose dalyvavo I – III klasių mokiniai (daugiau nei 350 mokinių). Mokymų metu mokiniai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą nuketėjusiam žmogui esant nudegimui, kraujavimui, lūžiui, sutrikusiai širdies ir kvėpavimo sistemos veiklai. Mokymų dalyviai susipažino su defibriliatoriumi ir buvo mokomi, kaip juo naudotis. Kiekvienas pabandė atlikti dirbtinį širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą, po to kompiuteryje matė savo rezultatus, kaip jiems sekėsi.

Pirmosios pagalbos teikimo žinios ir įgūdžiai - galimybė reikiamu momentu kažkam padėti, o gal net ir išgelbėti gyvybę.

VSP specialistė Rasa Ataitė - Truchlec

Sveikos mitybos diena gimnazijoje

Lapkričio 8 dieną minima Europos sveikos mitybos diena. Ta proga lapkričio 15 dieną mūsų gimnazijoje buvo organizuojamas renginys šiai dienai paminėti. Sveikai mitybai skirtoje popietėje dalyvavo penkios pirmokų komandos.

Renginio metu mokiniai dalyvavo viktorinoje apie sveiką mitybą, gamino iš daržovių įvairias skulptūras, bandė atspėti, kokiais riešutais juos maitina komisijos nariai. I vietą iškovojo I b klasės komandai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Ataitė – Truchlec

Nuotraukos Akvilės Puplauskaitės (III b kl.)

Judrumo savaitė gimnazijoje

Rugsėjo 17-21 dienomis, minint Europos judumo savaitę, gimnazijoje kasdien vyko įvairūs sporto renginiai.

Vieną dieną mokiniai rinkosi žaisti ,,Kvadratą kitaip“.

Antrą dieną kas galėjo ir norėjo atvyko į mokyklą dviračiais.

Kitą dieną komandos rinkosi į gimnazijos aikštyną. Ten vyko krepšinio varžybos 3x3.

Ketvirtadienį ištvermingiausi įveikė 1 mylios bėgimą.

Penktadienį vyko Olimpinės dienos projektas. Mokiniai žiūrėjo filmą ,,Arvydas Sabonis 11“, po to sportavo gimnazijos aikštyne ir salėje.

Nuotraukos Akvilės Puplauskaitės (III b kl.)

Atnaujinta: 2024-05-16
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
4. 10.45 – 11.30
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.50 – 10.35
 • 4. 10.45 – 11.30
 • 5. 12.15 – 13.00
 • 6. 13.10 – 13.55
 • 7. 14.05 – 14.50
 • 8. 15.00 – 15.45
 • 9. 15.50 – 16.35